Skip to main content


Vítáme Vás na stránkách ambulance gynekologie a ultrazvukové diagnostiky ve Valašských Kloboukách

Spektrum poskytované péče

Naše ambulance poskytuje komplexní péči v oboru gynekologie a porodnictví.

Je zameřena hlavně na ultrazvukovou diagnostiku, které se se věnuji již od roku 2003. Nezbytným vybavením ambulance jsou 2 profesionální ultravukové přístroje a mou zásadou je, že každá žena v mé ambulanci bude mít ultrazvukové vyšetření bez ohledu na to, zda ho hradí pojišťovna, či nikoliv. Protože jedině touto technikou lze v oboru gynekologie a porodnictví odhalit včas vážné zdravotní problémy ženy nebo vyvíjejícího plodu.

Samozřejmostí je poskytování preventivních prohlídek, které jsou základem pro zdraví ženy. Při preventivích prohlídkách je možnost včasného odhalení závažných i méně závažných onemocnění. Obsahem prevetivní prohlídky je kontrola porodních cest a děložního čípku kolposkopem, odběr tzv. cytologie k možné detekci změn ve vnitřní části děložního čípku. V portofoliu vyšetření je i možnost HPV testace k ověření osídlení některého z rizikových typů tohoto viru, který může způsobovat přednádorové nebo nádorové změny na děložním čípku. Lze také provést v indikovyných případech, či na žádost ženy tzv. LBC vyš. stěru z děložního čípku, který trochu odlišným způsobem prověří charakter buněk v děložním hrdle.

Dále následuje palpační vyšetření a ultravukové vyšetření, které je automatickou součástí preventivní prohlídky v mé ambulanci, i když není povinné a často nebývá hrazeno zdravotní pojišťovnou. Vyšetření prsou je prováděno v indikovaných případech a spíše je doporučováno samovyšetření prsou pacientkou v pravidelných intervalech. Od 30 let jsou ženy poučeny o možnostech ultrazvukového vyšetření prsou a od 45 let o možnosti mammografického vyšetření prsou. Od 50 let je možnost vyšetření krvácení do stolice buď v naší ambulanci nebo v ambulanci praktického lékaře.

Dalším častým důvodem návštěvy v naší ambulanci jsou potíže pacientek jakéhokoliv charakteru.

Více o ambulanci ...

Naše ambulance poskytuje komplexní gynekologickou péči a ultrazvukovou diagnostiku, včetně vyšetření v těhotenství, ultrazvukovou diagnostiku v průběhu celého těhotenství, superkonziliární screeningová vyšetření, možnost provedení invazivních i neinvaziních genetických vyšetření (AMC, CVS, NIPT).